Rank Num. Name Club Nationality Pure time 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Time Time to first Time to previous
1 3 Viktor Legat Chomutov CZE 03:02.22 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:02.22 00:00.00 00:00.00
2 64 Jan Choutka Hiko Team CZE 03:07.61 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:07.61 00:05.39 00:05.39
3 9 Honza Kolář TJ Delfín Jablonec CZE 03:15.58 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:15.58 00:13.36 00:07.97
4 135 Pavel Srbecky ASS Brno extreme CZE 03:18.02 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:18.02 00:15.80 00:02.44
5 132 Tomáš Fridrych Chomutov CZE 03:18.03 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:18.03 00:15.81 00:00.01
6 106 Michal Kuthan Hiko Team CZE 03:19.25 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:19.25 00:17.03 00:01.22
7 76 Zdeněk Říha EBS CZE 03:19.58 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:19.58 00:17.36 00:00.33
8 88 Marek Souček EBS CZE 03:20.91 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:20.91 00:18.69 00:01.33
9 101 Miloslav Loudil OVT Pečky / Jesus Riders CZE 03:20.96 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:20.96 00:18.74 00:00.05
10 98 Jan Beneš HappyPaddlers CZE 03:22.88 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:22.88 00:20.66 00:01.92
11 15 Martin Hlaváček isix.cz CZE 03:24.94 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:24.94 00:22.72 00:02.06
12 114 Jakub Hankiewicz Vioslo POL 03:25.13 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:25.13 00:22.91 00:00.19
13 92 Michal Křížek Sokol Harta CZE 03:28.91 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:28.91 00:26.69 00:03.78
14 7 David Felgr Vodáci Choceň CZE 03:30.17 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:30.17 00:27.95 00:01.26
15 99 Jan Motýl Team straight from the couch CZE 03:32.33 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:32.33 00:30.11 00:02.16
16 137 Ondřej Krupka Sokol Trója CZE 03:32.37 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:32.37 00:30.15 00:00.04
17 134 Michal HAVELKA TJ Union Plzeň CZE 03:33.71 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:33.71 00:31.49 00:01.34
18 34 Václav Beran USK Praha CZE 03:33.77 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:33.77 00:31.55 00:00.06
19 69 Vojta Škrle Jesus Riders CZE 03:37.89 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:37.89 00:35.67 00:04.12
20 82 Šimon Klimuškin TJ Kotva Braník CZE 03:39.81 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:39.81 00:37.59 00:01.92
21 45 Jakub Helus TJ Union Plzeň CZE 03:42.44 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:42.44 00:40.22 00:02.63
22 144 Michal Pražák TJ Delfín Jablonec CZE 03:42.78 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:42.78 00:40.56 00:00.34
23 85 Aleš Hajzler EBS CZE 03:44.73 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:44.73 00:42.51 00:01.95
24 31 Jakub Míl Loko Trutnov CZE 03:47.20 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:47.20 00:44.98 00:02.47
25 102 Jan Klaus Východočeský výběr CZE 03:47.48 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:47.48 00:45.26 00:00.28
26 32 Tomáš Burian Východočeský výběr CZE 03:50.25 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:50.25 00:48.03 00:02.77
27 109 Daniel Fait TJ Union Plzeň CZE 03:52.93 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:52.93 00:50.71 00:02.68
28 87 Matouš Borecký EBS CZE 03:54.09 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:54.09 00:51.87 00:01.16
29 43 Karel Kubový Kadaň CZE 03:54.51 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:54.51 00:52.29 00:00.42
30 24 Dominik Zimmer TJ Union Plzeň CZE 03:56.56 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:56.56 00:54.34 00:02.05
31 13 Jan Krosch Vodáci Choceň CZE 03:56.58 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:56.58 00:54.36 00:00.02
32 29 Dan Pavlišta Kyblíkáři CZE 03:59.73 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 03:59.73 00:57.51 00:03.15
33 53 Vojtěch Červenka ŠÁN CZE 04:00.55 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:00.55 00:58.33 00:00.82
34 110 Jan Ševčík NO STRESS CZE 04:01.34 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:01.34 00:59.12 00:00.79
35 86 Pepe Z Pluta Plutónští jezdci CZE 03:13.16 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 0 04:03.16 01:00.94 00:01.82
36 47 Martin Plch TJ Union Plzeň CZE 04:05.26 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:05.26 01:03.04 00:02.10
37 90 Adam Ludvík Sportovní oddíl POHODA, z.s. CZE 04:06.79 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:06.79 01:04.57 00:01.53
38 107 Dan Princ Nic CZE 04:09.84 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:09.84 01:07.62 00:03.05
39 18 Peter Csonka Slavia UK SVK 03:24.43 0 0 0 50 0 0 0 0 0 0 0 0 04:14.43 01:12.21 00:04.59
40 75 Tomáš Ostřížek VK Slavia HK CZE 04:25.94 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:25.94 01:23.72 00:11.51
41 80 Ondřej Zeman TJ Kotva Braník CZE 03:38.30 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 0 04:28.30 01:26.08 00:02.36
42 63 Vojtěch Tulis Vysočina CZE 03:41.63 0 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 04:31.63 01:29.41 00:03.33
43 25 Pavel Rychtařík Vodáci Choceň CZE 03:43.63 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 0 04:33.63 01:31.41 00:02.00
44 59 Karel Mach KTL Brno CZE 03:46.33 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 0 04:36.33 01:34.11 00:02.70
45 1 David Husák Vodáci Choceň CZE 04:36.54 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:36.54 01:34.32 00:00.21
46 35 Petr Davídek KVT Pardubice CZE 04:37.70 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:37.70 01:35.48 00:01.16
47 21 Martin Žemlička VK Slavia HK CZE 04:40.91 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:40.91 01:38.69 00:03.21
48 41 Lukáš Buriánek Vodáci Hronov CZE 04:42.11 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:42.11 01:39.89 00:01.20
49 97 Radek Zeman USK outdoor Plzeň CZE 03:52.60 0 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 04:42.60 01:40.38 00:00.49
50 105 Tomáš Čech KK Pelhřimov CZE 04:43.53 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 04:43.53 01:41.31 00:00.93
51 36 Jiri Kubalek Vodáci Prachatice CZE 03:53.94 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 04:43.94 01:41.72 00:00.41
52 52 Petr Čech Vládci peřejí CZE 03:55.60 0 0 0 50 0 0 0 0 0 0 0 0 04:45.60 01:43.38 00:01.66
53 46 Petr Martínek TJ Union Plzeň CZE 03:57.63 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 0 0 04:47.63 01:45.41 00:02.03
54 10 Honza Rott TAMBO team z.s. CZE 04:00.79 0 0 0 50 0 0 0 0 0 0 0 0 04:50.79 01:48.57 00:03.16
55 138 Karel Harant Sokol Trója CZE 04:09.37 0 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 04:59.37 01:57.15 00:08.58
56 136 Jan Rozsypal Kanoepolo Praha CZE 04:11.15 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 0 0 05:01.15 01:58.93 00:01.78
57 60 Zdeněk Tulis Nic CZE 04:13.09 0 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 0 05:03.09 02:00.87 00:01.94
58 74 Adam Skála VK Slavia HK CZE 05:18.25 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 05:18.25 02:16.03 00:15.16
59 83 Vojtěch Pražan TJ Kotva Braník CZE 03:41.30 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 50 50 05:21.30 02:19.08 00:03.05
60 146 Eda Skalický Hiko Team CZE 03:06.62 0 0 0 0 50 50 0 50 0 0 0 0 05:36.62 02:34.40 00:15.32
61 131 Lukasz Pilski Habazie POL 04:03.22 0 0 0 50 0 0 0 0 0 0 0 50 05:43.22 02:41.00 00:06.60
62 133 Petr Kaplicky Vodáci Choceň CZE 04:08.59 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 50 50 05:48.59 02:46.37 00:05.37
63 44 Libor Bartoš Nic CZE 04:05.33 0 50 50 50 0 0 0 0 0 0 0 0 06:35.33 03:33.11 00:46.74
64 94 Karel Barták Sokol Trója CZE 05:11.25 0 50 0 0 0 0 0 0 0 50 0 0 06:51.25 03:49.03 00:15.92
65 4 Vítek Ludvík Vodáci Choceň CZE 03:51.16 0 0 0 0 0 0 50 50 0 0 50 50 07:11.16 04:08.94 00:19.91
66 30 Mariusz Bureś AKTK Bystrze POL 04:45.63 0 0 0 50 0 0 0 0 0 0 50 50 07:15.63 04:13.41 00:04.47
67 70 Honza Kučera OVT Pečky / Jesus Riders CZE 05:11.53 0 50 50 50 0 0 0 0 0 0 0 0 07:41.53 04:39.31 00:25.90
68 93 Vít Jakoubek Sokol Harta CZE 03:49.85 50 0 50 50 0 0 0 50 0 50 0 0 07:59.85 04:57.63 00:18.32
69 108 Štěpán Hurt Kyblíkáři CZE 03:50.75 0 0 50 50 0 0 0 0 50 0 50 50 08:00.75 04:58.53 00:00.90
70 49 Standa Kastner TJ Union Plzeň CZE 03:32.85 0 0 0 50 0 0 50 50 0 50 50 50 08:32.85 05:30.63 00:32.10